صفحه اصلي > عقیق > اعضاء 
چهارشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٨
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3899
 بازدید امروز : 379
 کل بازدید : 2794169
 

نهاد را شاخه ایست عقیق نام با قدمتی بیش از 5 سال؛ و این نام را بدان جهت برگزیدند که مؤمن را سه نشان باشد، یکی در دست داشتن انگشتر عقیق با رکاب نقره! و دیگر دلیل، آنکه در روایت آمده عقیق از جمله سنگ های شرافت داریست که در ازل هنگام عرضه ولایت مولا امیرالمومنین علی علیه السلام «قالوا بلی» گفته است بی فاصله!
و این شاخه را 400 عضو دانشجو باشد حدوداً، و در این میان تابلوی راهنمایی است وبلاگ نشان که منشور مکتوب عقیق است باز هم حدوداً ! و اما روزگاریست کانون مُحیّایی با نام «عصر روح الله» رُخ عیان نموده است در عرصه عقیق لیکن بی رمق! که چندی است تمنای وصال دانشجویان انرژی مدار را در ذهن می پروراند.
از این 2 که بگذریم به 13 می رسیم! که مجموعه اعضاء فعال عقیق را خلاصه می شوند و هرکدام یَلی برای خود.
- کانون طه (طاها) و هیئت دانشجویی ثارالله که از قُدمای نهاداند، پیش کسوتان باثبات!
- کانون مهدویت تسنیم که با نشریه ای وزین، به قله رسیده است اکنون! یک کانون تشکیلاتی برنامه مدار و با کادری مجرب!
- خیریه دانشجویی فیض بیکران با قدمت هفت ساله، اکنون در دست تعمیرات است لیکن با چراغ خاموش در حرکت!
- کانون های سیدالشهداء و امام علی علیهم السلام، دو کانون تازه نفس خوابگاهی ویژه خانم ها و البته کمی تا قسمتی فعال!
- هیأت دانشجویی قمر بنی هاشم خوابگاه شهید خرازی؛ یک هیأت کاملاً خوابگاهی! و در زمانهایی کاملاً پویا
- هیأت دانشجویی محبان اهل بیت علیهم السلام خوابگاه جی؛ هیأتی که توانست در اندک زمانی فراسوی مرزهای جغرافیایی اش فعالیت چشم گیر داشته باشد لیکن اکنون و با رفتن مسئول قبلی خود کاملاً خوابگاهی خود را نشان می دهد.
- هیأت فرهنگی مذهبی بنی فاطمه سلام الله علیها دانشکده پرستاری و مامایی؛ هیاتی که کارهای خرد فرهنگی زیاد و جنب و جوش خاص خود را در دانشکده پرستاری دارد به ویژه رو به روی مسجد دانشگاه!!
- تیم رسانه های مکتوب! در گذشته دیرین تشعشاتی گرمابخش داشت لیکن زود به نیمه عمر خود رسید! و اکنون هسته و پوسته آن بسیار شبیه هم شده اند! بنابر برخی شنیده ها اکنون با موتور خاموش! کار می کند و باز هم بنا بر شنیده ها! انتشار نشریه ای به نام «نوش دارو» کاری مشترک است میان این تیم و مجمع اخلاق پزشکی.
تیم رسانه های مجازی؛ متولد سال 90، تیمی شدیداً تشنه همکارِ علاقه مند مجربِ دانشجویِ باوفا! بیشتر فعالیتش در زمینه سایت و نشریه الکترونیکی و پیامک متمرکز است. بستر مناسبی است برای فعالیت دانشجویان علاقمند در زمینه رسانه های مجازی. محصول بارز این تیم پایگاه اطلاع رسانی مسجد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشد.
- مجمع اخلاق پزشکی؛ از رویش های دفتر نسیم مهر نهاد، یک گروه دغدغه مند دانشجو که به رعایت ارزش های مترقی اسلامی در محیط های درمانی و پزشکی بسیار می اندیشند و راهکارهای کاربردی ارائه می دهند و البته حضوری فعال در مراکز پزشکی تحت نظر دانشگاه دارند و نوش دارو را به عنوان منشور دغدغه های خود به زیور طبع آراسته اند، استمراراً !!
شورای دانشجویی مسجد دانشگاه؛ جمعی متشکل از دیگر جمع ها! برخی اعضاء کانون های فعال دانشجویی دانشگاه البته صرفاً خواهران! در قالب شورایی در مسجد امام خمینی (ره) دفتری دارند و نمود بارز ایشان تابلوی نشریات و اعلانات بخش خواهران مسجد می باشد! و صد البته آسیاب ایشان با دیگر کارهای فرهنگی ویژه فضای مسجد نیز می چرخد، همچنان! لیکن چندی است به دلیل مسائل بودجه ای به کندی در چرخش است!
و اما؛
اعضاء عقیق را سه بخش باشد؛ بخشی فعال که 15 مجموعه ذکر شده در بالا را شاملند و بخش نیمه فعال که آفتاب پشت ابرهای تکه تکه شده بهاری را مانند که گاهی هستند و گاه نه! و بخش اعضاء عادی که انشاءالله به دو بخش دیگر بپیوندند در آینده نه چندان دور، اندک اندک!

لینکها

 


اوقات شرعی

تمامی حقوق این پایگاه متعلق به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان میباشد.