به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی

کاشت نهال یادبود شهدای مدافع سلامت

به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی و با هدف یادبود شهدای مدافع سلامت، با حضور خانواده های شهدای مدافع سلامت اصفهان و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی نهال هایی به یاد این شهدا توسط خانواده های ایشان کاشته شد.

به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی و با هدف یادبود شهدای مدافع سلامت، با حضور خانواده های شهدای مدافع سلامت اصفهان و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی طی مراسمی که در مجموعه سبز دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار گردید، نهال هایی به یاد این شهدا توسط خانواده های ایشان کاشته شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام خوشنویس زاده با بیان اینکه قرآن کریم، درخت را از آیات الهی و مایه بهجت و شادی معرفی میکند، ضمن بیان تعدادی از آیات قرآن و روایات اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام درباره اهمیت و جایگاه درختکاری بیان داشت که علیرغم جایگاه رفیع درخت در نظام آفرینش و همچنین متون دینی اسلام، ولی هیچ چیزی از درخت گرفته تا کوچه ها، خیابانها، ساختمان ها و... ، هیچ چیزی از این دنیای مادی لیاقت اینکه نام مبارک شهدا بر آن گذاشته شود را ندارد ولی چه کنیم که ناچاریم برای زنده نگه داشتن نام و یاد شهدای سرفراز مان از همین فرصت ها بهره بگیریم و به عنوان کوچک ترین قدم چنین کارهای نمادینی را انجام دهیم.

سعید قاسمی
تهیه کننده:

سعید قاسمی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *